Aktualności

Na wodzie, rowerze i na stole

Wszystkie wydane w tym roku przez Powiat Bydgoski przewodniki i albumy doczekały się swoich wersji elektronicznych . Są to: przewodnik rowerowy, opatrzony mapami i proponujący kilka najciekawszych z perspektywy rowerzysty tras rowerowych w powiecie bydgoskim; przewodnik dla amatorów sportów wodnych, ujmujących takie dziedziny, jak żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo i inne oraz książka kucharska, do której przepisy nadesłane zostały przez mieszkanki powiatu bydgoskiego. Poniżej można zapoznać się z tymi publikacjami.

AKTYWNI NA WODZIE

PRZEWODNIK ROWEROWY

SWOJSKIE SPECJAŁY

 

TARGOWISKO W NOWYM MIEJSCU

Niebawem rozpocznie się budowa punktu obsługi podróżnych, zlokalizowanego koło wiaduktu kolejowego. W związku z tym konieczne było przeniesienie targowiska w inne miejsce. Nowy plac targowy mieści się opodal dotychczasowego, w części przy torowisku z nieutwardzoną powierzchnią – tam do tej pory były rozmieszczone stoiska handlowe. Planowane jest utwardzenie placu po odzyskaniu kostki brukowej z dotychczasowego targowiska. Nastąpi to do końca tego roku. Zatem nowy plac targowy będzie mógł być utwardzony dopiero w przyszłym roku.

 

KARTA RODZINY OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Solec Kujawski informuje, że od dnia 16 czerwca 2014 r. wydawane są

Karty Dużej Rodziny w ramach rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

Wnioski należy składać w budynku Urzędu Miasta i Gminy Solec Kujawski przy ul. 23 Stycznia 7 (pok. nr 8).

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze można znaleźć na stronach internetowych: www.mpips.gov.pl   i  www.rodzina.gov.pl. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu 523870116. 

Informacja Karta Rodziny