środa
26
lutego
2020
Imieniny: Aleksander / Arkadiusz / Mirosław

RSSRSS

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej         Przejdź do: "Nowoczesna edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w Gminie Solec Kujawski"

 

Ciszej proszę, zwierzęta cierpią.

28.01.2020

Pożegnanie starego roku i powitanie nowego wielu z nas hucznie świętuje. I to dosłownie. Strzelają nie tylko korki od szampanów ale również odpalamy sztuczne ognie, petardy – huku co niemiara. Nie wszystkim to się podoba. Szczególnie miłośnikom zwierząt, którzy apelują o zmianę tych zwyczajów. Coraz częściej miasta rezygnują z sylwestrowych fajerwerków, niektóre wprowadzają całkowity zakaz używania petard. Jedną z osób, którym leży na sercu dobro zwierząt, bardzo ciężko przeżywających noc sylwestrową, jest jedna z mieszkanek naszego miasta. W styczniu br. przesłała do władz samorządowych postulat zawierający apel o wprowadzenie zakazu używania materiałów pirotechnicznych. Burmistrz przedstawiła pismo mieszkanki radnym podczas posiedzenia komisji rady. Temat ten będzie również przedmiotem obrad jednej z sesji rady miejskiej. Z dokumentem można zapoznać się TUTAJ.

Autor publikacji: rzecznik
Data publikacji: 2020-01-28 12:44:26
Data modyfikacji: 2020-01-28 12:44:26
Liczba odsłon: 234
Pokaż rejestr zmian
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
28.01.2020 12:44:26rzecznikstrona została dodana

Czy wiesz, że

Solecki Park Przemysłowy był pierwszą tego rodzaju inwestycją w województwie kujawsko-pomorskim i jedną  z pierwszych w  kraju.