sobota
05
grudnia
2020
Imieniny: Bartosz / Norbert / Sabina

RSSRSS

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej         Przejdź do: "Nowoczesna edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w Gminie Solec Kujawski"

 

Do hymnu!

20.11.2020

Podczas Narodowego Święta Niepodległości, przypadającego 11 listopada, uczestnicy uroczystości zorganizowanych przez samorząd wspólnie odśpiewali hymn Polski, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu. Oto treść podziękowań, jakie wpłynęły do urzędu od organizatorów akcji:

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za udział w akcji „Niepodległa do hymnu", która w tym roku odbywała się w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Dokładnie tydzień temu cała Polska śpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Wyjątkowa sytuacja rodzi wyjątkowe rozwiązania, dlatego zamiast wziąć udział w gromadzących wielu uczestników uroczystościach i wydarzeniach, śpiewaliśmy kameralnie, w małych grupach, w domach, wśród najbliższej rodziny lub wirtualnie. Daliśmy w ten sposób świadectwo wspólnoty, która nawet w niesprzyjających warunkach potrafi się zjednoczyć i wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Mamy nadzieję, że także w przyszłym roku dołączą Państwo do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego i wezmą udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Liczymy przy tym, że 11 listopada 2021 roku będziemy świętować i śpiewać hymn po zakończeniu pandemii i odwołaniu wszelkich obostrzeń z nią związanych. Do usłyszenia za rok.

Biuro Programu „Niepodległa”

Autor publikacji: rzecznik
Data publikacji: 2020-11-20 13:39:25
Data modyfikacji: 2020-11-20 13:39:25
Liczba odsłon: 80
Pokaż rejestr zmian
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
20.11.2020 13:39:25rzecznikstrona została dodana

Czy wiesz, że

Obowiązkiem burmistrza z czasów zaborów, z racji stanowiska była funkcja urzędnika stanu cywilnego. Tak więc udzielał ślubów, rejestrował narodziny i zgony.