poniedziałek
06
lipca
2020
Imieniny: Dominika / Dominik / Łucja

RSSRSS

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej         Przejdź do: "Nowoczesna edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w Gminie Solec Kujawski"

 

III Kujawsko - Pomorskie Forum Samorządowe

20.03.2017

Podczas odbywającego się 20 marca w Przysieku III Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przyjęto stanowisko wyrażające zaniepokojenie w sprawie kierunków rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce. W debacie samorządowców wszystkich szczebli uczestniczyli m. in. marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

„Wyrażamy głębokie zaniepokojenie planami zmierzającymi do ograniczenia mieszkańcom prawa do decydowania, komu powierzają zarządzanie swoją gminą, a tym samym do odebrania im możliwości wpływu na los ich małych ojczyzn. Niezwykle niepokojące są doniesienia o projektowanych zmianach w Kodeksie Wyborczym, ograniczających  bierne prawo wyborcze lokalnym społecznościom. Nie akceptujemy planów ograniczania kompetencji poszczególnych samorządów, jak też pozbawiania ich instrumentów realizacji powierzonych zadań. Niepokój budzą propozycje zmierzające do centralizacji systemu zarządzania państwem, zwłaszcza w kontekście zmian kompetencyjno-ustrojowych w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego” – czytamy w stanowisku.

Powołane z inicjatywy samorządu województwa Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest platformą debaty i współpracy wszystkich samorządów terytorialnych regionu oraz artykułowania interesów i potrzeb zarówno regionu jako całości, jak i poszczególnych powiatów i gmin. Do udziału w pracach forum zaproszone są, na równych prawach, wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w regionie ­– powiaty ziemskie, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w czerwcu ubiegłego roku. Podczas drugiego, listopadowego spotkania samorządowcy debatowali o przyszłości europejskiej polityki spójności.

Gminę Solec Kujawski reprezentowała Barbara Białkowska, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy.

  Całość stanowiska

 
III forum samorządności

 

III forum samorządności

 

III forum samorządności

 

III forum samorządności

 

III forum samorządności

 

III forum samorządności

Do pobrania: 
Autor publikacji: Marta Olszowiec
Data publikacji: 2017-03-20 12:56:03
Data modyfikacji: 2017-03-21 08:00:25
Liczba odsłon: 2322
Pokaż rejestr zmian
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
20.03.2017 12:56:03Marta Olszowiecstrona została dodana

Czy wiesz, że

W 1389 r. podczas rokowań polsko-krzyżackich w Solcu przebywał Konrad Wallenrod.