poniedziałek
28
września
2020
Imieniny: Bernardyna / Marek / Wacław

RSSRSS

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej         Przejdź do: "Nowoczesna edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w Gminie Solec Kujawski"

 

Mali odkrywcy byli w Solcu

Kuba i Inga z mapą odkrywców Polski.
25.02.2019

Ośmioletni Kuba i jego jedenastoletnia siostra Inga z Warszawy zwiedzają Polskę i z każdej takiej podróży przywożą pamiątki z miejsc, które odwiedzili. Najcenniejszymi „łupami” są pinsy z herbami miejscowości. Podczas tegorocznych ferii mali odkrywcy wraz ze swoim tatą pojawili się w naszym urzędzie, skąd wyszli z pinsem i drobnymi pamiątkami, w tym chustami odblaskowymi. Jak usłyszeliśmy od pana Tomasza Wolaka, seniora rodziny, dzieci złapały bakcyla podczas swojej podróży na Dolny Śląsk w 2016 r. Tam w Świdnicy otrzymali jako pamiątkę z pobytu w tamtym mieście pierwszy znaczek z herbem. - Nie przypuszczaliśmy wówczas, że pins ze Świdnicy będzie dla dzieci początkiem dużej przygody. Ponieważ pinsów przybywało na ścianie pokoju dzieci pojawiła się mapa Polski, gdzie po powrocie do domu dzieci wpinają zdobyte znaczki. Dzisiaj „Mapa odkrywców Polski”, bo tak ją nazwaliśmy, liczy już ponad 110 pinsów i jest stale, w miarę możliwości czasowych, powiększana. Nasza wizyta w Solcu zbiegła się z feriami 2019, które spędziliśmy na Kujawach. Dzięki temu kolekcja znaczków Ingi i Kuby powiększyła się m.in. o znaczki z Chełmna, Torunia, Sierpca, Płońska, Łomianek i właśnie Solca Kujawskiego. Do wszystkich tych miejsc mamy nadzieję jeszcze wrócić, bo nie traktujemy tego hobby jako odhaczania kolejnych miast, ale staramy się, w miarę możliwości czasowych, wracać do nich - z każdym z nich dzieci mają już bowiem jakieś wspomnienia. Tak samo będzie zapewne z Solcem Kujawskim, który na pewno odwiedzimy jeszcze nie raz. My też mamy taką nadzieję i serdecznie zapraszamy.

Autor publikacji: rzecznik
Data publikacji: 2019-02-25 09:37:17
Data modyfikacji: 2019-02-25 09:37:17
Liczba odsłon: 741
Pokaż rejestr zmian
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
25.02.2019 09:37:17rzecznikstrona została dodana

Czy wiesz, że

Na obszarze dzisiejszego miasta Solec Kujawski i okolicach, kilkanaście tysięcy lat temu płynęła wielka rzeka polodowcowa, której pozostałościami są piaski i wydmy śródlądowe o powierzchni ok. 20 tys. km2.