Strona główna

MENU

Muzeum ma 10 lat

Przekazanie życzeń dyrektorowi muzeum.
29.04.2019

W tym roku soleckie muzeum obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji otwarcie wystawy okolicznościowej, poświęconej patronowi Solca Kujawskiego, św. Stanisławowi miało odświętny charakter.

Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli samorządu, instytucji i osób współpracujących z muzeum na co dzień, zgromadzili się w sali konferencyjnej muzeum, gdzie obejrzeli spektakl przygotowany przez nauczycieli i uczniów soleckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Po przedstawieniu wręczono nagrody laureatom konkursu wiedzy o Solcu. Konkurs jest organizowany przez muzeum i ZSOiZ.

Następnie Rafał Kubiak, dyrektor muzeum, przekazał pamiątkowe medale osobom, które pomagały w organizowaniu wystaw, przekazywały pamiątki oraz wspierały w prowadzeniu działalności muzeum. Jubileuszowe gratulacje w imieniu samorządu przekazały burmistrz Teresa Substyk i Barbara Białkowska, zastępca burmistrza. Urodzinowy tort wraz z dyrektorem i burmistrz pokroił także Bartłomiej Czaki, przewodniczący rady miejskiej.