czwartek
13
sierpnia
2020
Imieniny: Elwira / Diana / Helena

RSSRSS

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej         Przejdź do: "Nowoczesna edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w Gminie Solec Kujawski"

 

Nasycalnia Sportu

10.04.2019

Jednym z efektów międzynarodowego projektu Interreg Central Europe GreenerSites, w który zaangażowała się także nasza gmina, jest przygotowanie koncepcji zagospodarowania obszaru po Nasycalni. Architekci zaprezentowali trzy warianty. Pierwszy - Nasycalnia Sportu, drugi - Solecka Riwiera i trzeci – Stumilowy Las. Wszystkie zawierają wspólne elementy, jak boiska sportowe, place zabaw, infrastrukturę rekreacyjną np. skatepark czy tereny zielone z centralną polaną, na której będą mogły odbywać się koncerty i pikniki oraz infrastrukturę towarzyszącą jak pawilony, parkingi. Ponieważ przez pięć lat od zakończenia projektu, nie można na tym terenie inwestować, pierwsze działania będzie można rozpocząć w drugiej połowie 2021 r. - W pierwszej kolejności, w ramach Nasycalni Sportu, będziemy chcieli przygotować ofertę dla młodzieży i wykonać skatepark i pumptrack. Koszt zrealizowania całej koncepcji, jaki wskazali projektanci, wynosi 29 mln zł, stąd działania będą rozłożone przynajmniej na kilka lat. Myślimy również o wykonaniu niektórych elementów w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego – wskazuje burmistrz Teresa Substyk.

Autor publikacji: rzecznik
Data publikacji: 2019-04-10 15:16:58
Data modyfikacji: 2019-04-10 15:16:58
Liczba odsłon: 720
Pokaż rejestr zmian
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
10.04.2019 15:16:58rzecznikstrona została dodana

Czy wiesz, że

Na obszarze dzisiejszego miasta Solec Kujawski i okolicach, kilkanaście tysięcy lat temu płynęła wielka rzeka polodowcowa, której pozostałościami są piaski i wydmy śródlądowe o powierzchni ok. 20 tys. km2.